Grad Bakar je već četvrtu godinu za redom organizirao i proveo akciju čišćenja okoliša od otpada odloženog u prirodi. Ove godine akcija je održana u sklopu akcije Zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš, koja se organizira na nivou cijele Hrvatske.
Akcija je održana u subotu 26. travnja 2014.g. u vremenu od 8.00 do 13.00 sati, a zborno mjesto svih sudionika bilo je na parkiralištu preko puta tvrtke Pevec odnosno uz objekt društva Sincro.
Okupilo se oko 100-tinjak dobrovoljaca koji su raspoređeni na sve dijelove zone radi sakupljanja odbačenog otpada koji je tijekom zime bura odnijela u prirodu. Najveći problem u zagađivanju okoliša predstavljaju PVC materijali kojima treba dugi niz godina da bi se razgradili , a kako su lagani, vjetar ih je raznio po cijeloj zoni. Ukupno je sakupljeno oko 10 t otpada kojeg su djelatnici GKD Dobra d.o.o. odvezli u Metis d.d. na sortiranje, obradu i daljnju reciklažu.
Po završetku akcije, svi sudionici su imali ručak i zajedničko druženje u domu Kukuljanovo.</p